Praca w zespole, obowiązki, odpowiedzialne zadania i realizacja wyznaczonych terminów, mogą generować stres i napięcie w relacjach nie tylko pomiędzy współpracownikami, ale również przełożonymi.
Wspomniane napięcie może przerodzić się w konflikt wynikający z różnego spojrzenia na sprawy zawodowe. Pojawia się wzajemna niechęć i potrzeba mniej lub bardziej świadomego przeciwstawiania się przełożonym, ale także kolegom z zespołu.
Konflikt najczęściej udaje się rozwiązać w jego początkowej fazie, jeśli jednak nie uda się tego dokonać spór się nasila. W efekcie kuli śnieżnej konflikt konsekwentnie przybiera coraz większe rozmiary, komplikuje się i staje coraz trudniejszy do rozwiązania. Skonfliktowane strony mogą wikłać się w spór innych pracowników. Sytuacja przybiera wyjątkowo trudne oblicze.
W tak patowych sytuacjach, dbający o interes firmy i pracownika, pracodawcy coraz chętniej sięgają po pomoc doświadczonego mediatora, który będąc neutralną i bezstronną osobą, wspiera strony, i ukierunkuje spór w stronę jego rozwiązania.
Mediacje pracownicze – wewnątrzorganizacyjne mają nie tylko zażegnać konflikt, ale również odbudować dobre i konstruktywne relacje, które staną się wartością firmy, poprawią jej wydajność i będą fundamentem przyjaznej atmosfery.
Oferta wsparcia rekrutacyjnego opiera się na przygotowaniu portretu psychologicznego dla kandydata, który znajduje się na liście firmy rekrutującej.
Szczególnie zwracam uwagę na predyspozycje oraz cechy osobowości, które są mocnymi i słabymi stronami kandydata, co pozwala przyszłemu pracodawcy podjąć długoletnią i satysfakcjonującą współpracę z wybranym kandydatem, na odpowiednim dla niego stanowisku.
Proces wsparcia rekrutacji pozostaje niejawny i jest umową pomiędzy headhunterem, a pracodawcą.
Portret psychologiczny przygotowany jest w formie pisemnej i realizowany drogą elektroniczną, jak również w drodze umowy, możliwość jest bezpośredniego uczestnictwa w procesie rekrutacji w siedzibie firmy.
Theme: Illdy. © Copyright 2023. Sylwia Śliwka